Haber > GÜNDEM > 10 Bin 2013 Koruma Memur Alımları Ne Zaman Olacak, 2013 Özel Koruma Memuru Alımı Ne Zaman ... !

10 Bin 2013 Koruma Memur Alımları Ne Zaman Olacak, 2013 Özel Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Alınacak?

10 Değil 30 Bin Koruma Memuru Alınacak (Yeni Haber) İşte Koruma Memuru Olabilmek İçin Aranan Şartlar... Emniyet"in koruma memuru alımı ile ilgili taslak belirlendi. İşte alım detayları....

10 Bin 2013 Koruma Memur Alımları Ne Zaman Olacak, 2013 Özel Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Alınacak?

İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak.

Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek. Koruma memurları bin 800 ile 2 bin TL arasında maaşla işbaşı yapacak.

29 BİN POLİS SUÇLA MÜCADELEYE

Emniyet'e ait tesisler, kamu binaları, hassas bölgeler, kişi ve yakın koruma hizmetlerinde görev yapan 29 bin polis suçla mücadeleye kaydırılacak.

En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26'dan 28'e çıkarıldı. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.

Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı'ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5'i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

- [869793] - HABERFX Güncelleme : 2013-07-05 17:26:33
koruma memuru,memur alımı,2013
YORUM YAZ
Bu Haberle İlgili Yorumlar (Toplam 205)
test (Cevapla)

deneme

mehmet bursalı (Cevapla)

arkadaşlar mevcut yası gecmışguvenlık ne olacak ona bakın

test

deneme1

isa (Cevapla)

güvenlik sertifikası şartı nerde yazıyorki öle bişe yok adamlar zaten eğitim verecek sertifika istenmiyor

ömer akın (Cevapla)

ya be insaf yaş sınırını yükseltin enaz 35 olmalı allah rızası için

samet (Cevapla)

iilaki silahlı özel güvenlik sertifikasımı olması gerekiyor,silahsız özel güvenlik sertifikası olan özel güvenlikçiler başvuru yapamazlar mı?

menav bingol (Cevapla)

Yas sınırı az

recep (Cevapla)

Yalan inanin yok oyle birsey sirf fb li taraftarin olmesi ve universitelerdeki gerilimlerden oturu gundemi degistirmek icin ortaya atilan yem

refet (Cevapla)

Ya başbakan ıstese hemen one alırlar sesımızı duysun başkan

erdal gürhan (Cevapla)

askerlik şartı varmı acaba

onur uçar (Cevapla)

Yaş sorunu olan arkadaşlar burda sesinizi kimse duymaz. içişleri bakanlığı sayfasından bakana mesaj bölümünden yaşın yükselmesi konusunda mesaj atabilirsiniz, yaş konusunda baskı olursa çok yükselmede olabilir yaşda

Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.
Yandex.Metrica