Haber > EĞİTİM > 2013 Kasım Atamaları Başladı, Memur Alımı Tercih Klavuzu !

2013 Kasım Atamaları Başladı, Memur Alımı Tercih Klavuzu

Kasım Atamaları Yarın başlıyor... Yarın başlayacak olan Kasım Atamaları için yayınlanacak olan tercih klavuzunu sitemizden takip edebilirsiniz (2012/2 Kasım Atamaları 2013 Kasım Atmaları) Tercih Klavuzu yayınlandımı,Tercihler ne zaman başlayacak,Kasım ayı atmaları yarın başlayacak vu bu ayın (27 Kasım) 27'sine kadar devam edecek, Tercihlerden sonra tercih sonuçları açıklanacak tercih sonuçlarını sitemizden takip edebilirsiniz......

2013 Kasım Atamaları Başladı, Memur Alımı Tercih Klavuzu

ÖSYM, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih almaya yarın başlayacak. Adaylar, 27 Kasım’a kadar tercih yapabilecek.

ÖSYM, ’Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik’ hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alacak. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-2013/2) Tercih Kılavuzu’nda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor. Kılavuz, yarından itibaren ÖSYM’nin ’http://www.osym.gov.tr’ internet adresinden yayımlanacak.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012’de yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

Adaylar tercihlerini, 27 Kasım Çarşamba gününe kadar, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin ’https://ais.osym.gov.tr’ internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapabilecek. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Tercih süresi uzatılmayacak.

KPSS-2013/2 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların, kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.

Kılavuz, yarından itibaren ÖSYM'nin "http://www.osym.gov.tr" internet adresinden yayımlanacak.TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapabilecek.

- [1205782] - HABERFX
Kpss,Ösym,KPSS Tercih Tarihleri,KPSS Tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?,Adaylar
YORUM YAZ
Bu Haberle İlgili Yorumlar (Toplam 0)
Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.
Yandex.Metrica