Haber > SİYASET > BDP Muş Belediye Başkan Adayı 2014 - Muş Haberleri !

BDP Muş Belediye Başkan Adayı 2014 - Muş Haberleri

BDP'de merakla beklenen Diyarbakır adayı belli oldu. Gültan Kışanak, Diyarbakır'ın koltuğuna aday gösterildi. Sırrı Sakık da belediye başkanı oluyor. ...

BDP Muş Belediye Başkan Adayı 2014 - Muş Haberleri
BDP'de merakla beklenen Diyarbakır adayı belli oldu. Gültan Kışanak, Diyarbakır'ın koltuğuna aday gösterildi. Sırrı Sakık da belediye başkanı oluyor.

Mart 2014’de siyasi yasağının bitmesiyle BDP’ye katılması planlanan Bağımsız milletvekili Ahmet Türk de Mardin’den belediye başkan adayı gösterilecek.

Üç milletvekili HDP’ye geçen BDP’nin meclisteki sandalye sayısı, Kışınak ve Sakık’ın kazanmaları halinde 24’e düşecek. Türk’ün katılımında da mahrum kalacak BDP, azalan sandalye sayısını tahliye edilmeleri planlanan milletvekilleriyle yükseltecek.

DİYARBAKIR'A KIŞANAK

Hürriyet gazetesinin haberine göre, Kışanak’ın adaylığıyla ilgili bir başka sürpriz ise “Eşbelediye başkanı” isminde yaşanacak.

Kışanak’ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığında “Eşbelediye başkanlığını” DTP dönemi Diyarbakır İl Başkanı ve Diyarbakır- Yenişehir eski Belediye Başkanı Fırat Anlı’nın üstlenmesi kararlaştırıldı.

SIRRI SAKIK İLE İLGİLİ SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Çözüm sürecinin mimarlarından Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Şubat 2013’de Diyarbakır’a yaptığı ziyarette, KCK davasından kısa bir süre önce tahliye olan Anlı ile buluşmuştu.

SIRRI SAKIK KİMDİR?


Sırrı Sakik, 1 Ağustos 1957'de Muş Yürecik Köyü'nde dünyaya geldi. Babasının adı Sabri, annesinin adı Fatma'dır. Kürt asıllı Türk siyasetçidir.PKK'nın iki numaralı adamı olan Şemdin Sakık'ın kardeşidir. Lise mezunudur. Turizm alanında işletmecilik yaptı. Cumhuriyet ve Vatan gazetelerinde bir süre muhabirlik yaptı. Demokrasi Partisi ve Demokratik Toplum Partisi Kurucu Üyesi oldu. XIX.ve XXIII. Dönem Muş Milletvekiliği yapmıştır.23. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı İdare Amiri oldu.22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde DTP' den Muş milletvekili seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. - [1218618] - HABERFX
Sırrı Sakık,Sırrı Sakık Kimdir,Sırrı Sakık Biyografisi,Sırrı Sakık Hayatı,Sırrı Sakık Nerelidir,Muş,BDP,Belediye Başkanı,Adayları,Muş BDP Adayları
YORUM YAZ
Bu Haberle İlgili Yorumlar (Toplam 9)
VEGERİNE (Cevapla)

ADAM GİBİ ADAM FEYAT ASYA

xiyanlı (Cevapla)

yanındayız feyat asya en büyük asya başkan

fılite kıtto (Cevapla)

sırrı sakık yanlış tercih bence ama şayet olursa yolu açık olsun . . .

@ araz (Cevapla)

olabilir neden olmasınki asıl olan insanın ağzı değil yüreyidir. . . @ araz @

yanlış tercih yazık oldu (Cevapla)

yanlış tercih yazık oldu

haci ışık . (Cevapla)

Bencede sırrı sakık çok iddeal yolun açık olsun sayin abim.

yunus

nimet olsa kazanırdı bee

metin (Cevapla)

muş beldiysi sırrı beye yakşir

Celal arkin almanyadan (Cevapla)

Mus belediyesini hakkiyla idare edecek tek kisidir

ahmet guneş beşçatak köyü malazgirt (Cevapla)

sırı abi emektar ve cesur mert bi kişidır muş ona muhtaçtır

Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.
Yandex.Metrica