Haber > GÜNDEM > Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu !

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu

- Lice’de terör amaçlı uyuşturucu imal ve ticareti yapanlara yönelik hava destekli operasyon başlatıldı

...

Diyarbakır'da uyuşturucu operasyonu

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Lice ilçesinde terör amaçlı uyuşturucu imal ve ticareti yapanlara yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığının sevk ve idaresinde, Lice ilçesi Ortaç ve Yalaza köyü arazisinde, terör amaçlı uyuşturucu imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik bugün operasyon başlatıldığı bildirildi.

Operasyonda, 24 jandarma özel harekat ve komando timi ile 3 polis özel harekat timi tarafından güvenlik tedbirlerini içeren çember oluşturulduğu kaydedilen açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve adli jandarma ekipleri tarafından uyuşturucu madde arama faaliyetlerine başladığı belirtildi.

Operasyona, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığınca genel maksat helikopterleri, taarruz helikopterleri, insansız hava aracı ve zırhlı araçlarla destek sağlandığı aktarılan açıklamada, ’Operasyon ile ilgili adli işlemler, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör amaçlı uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığı soruşturma dosyası çerçevesinde verilen yetkiler kapsamında yürütülmektedir’ denildi.

- [1108193] - AA
YORUM YAZ
Bu Haberle İlgili Yorumlar (Toplam 0)
Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.
Yandex.Metrica