Haber > TEKNOLOJİ > Google Gözlükleri Özellikleri Fiyatları Nedir? 'Google Glass' !

Google Gözlükleri Özellikleri Fiyatları Nedir? 'Google Glass'

Yeni, Fotoğraf ve video çekebilen gözlük. Google'ın ön siparişine başladığı Google Glass'ın şimdiye kadarki en detaylı tanıtım videosunu yayımladı....

Google Gözlükleri Özellikleri Fiyatları Nedir? 'Google Glass'

Sesli komut sistemiyle çalışan gözlük sayesinde, "take a picture" (fotoğraf çek) ya da "record a video" (video çek) komutlarıyla, eş zamanlı olarak o anın görüntüsü ve fotoğrafı çekilebiliyor.

Navigasyon hizmeti de sunan gözlük, adres komutundan sonra görüş ekranının sağ tarafına gidilmek istenen adresin tarifini çıkartıyor.

Google Ar-Ge uzmanları, gözlüğün halen geliştirilme aşamasında olduğunu ve gözlükle ilgili isteklerin, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden "ifihadglass" (gözlüğüm olsaydı) anahtar kelimesiyle paylaşılabileceğini duyurdu.

Yıl sonunda satışa sunulması beklenen gözlüğün fiyatının ön siparişle bin 500 dolar civarında olması bekleniyor.

Hem Wi-Fi hem de bluetooth ile çalışabilen Google Glass'ın Android işletim sistemi kullanacağı kaydedildi.

- [763528] - HABERFX Güncelleme : 2013-03-31 14:36:55
YORUM YAZ
Bu Haberle İlgili Yorumlar (Toplam 2)
faruk (Cevapla)

çokbeyendim

muhammed fatih dinçtürk (Cevapla)

bu gözlük sayesinde akla gelmeyecek şeyler yapılabilir. istihbarat yetkililerinin artık alan yer ezberlemelerine gerek yok. tabii ki bir süreliğine. yada maç izlerken istatistik oranlarını çıkartabilme özelliğide eklenebilir. bu sayede teknik direktörlük çocuk oyuncağı olabilir çünkü sistemin anlaşılması daha kolay olacak. mourinyonun bazen gözlük kullanması acaba maçı kazanmasına neden oluyormu, acaba gözlerindeki gözlük sadece gözlükmü....!

Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.
Yandex.Metrica