Haber > GÜNDEM > KAPIKULE VE HAMZABEYLİ GÜMRÜK KAPILARINDA KAÇAKÇILIK OPERASYONU !

KAPIKULE VE HAMZABEYLİ GÜMRÜK KAPILARINDA KAÇAKÇILIK OPERASYONU

EDİRNE,(DHA)- TRAKYA Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kapıkule ve Hamzabeyli Gümrük Kapıları'nda, tamir işlerinde kullanılan 3 bin 418 havalı el aleti ile elektronik sigara ve kaçak et ve içki ele geçirildi. Kaçakçılık olaylarıyla ilgili 8 kişi gözaltına alındı....

KAPIKULE VE HAMZABEYLİ GÜMRÜK KAPILARINDA KAÇAKÇILIK OPERASYONU

EDİRNE,(DHA)- TRAKYA Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Kapıkule ve Hamzabeyli Gümrük Kapıları'nda, tamir işlerinde kullanılan 3 bin 418 havalı el aleti ile elektronik sigara ve kaçak et ve içki ele geçirildi. Kaçakçılık olaylarıyla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Kapıkule ve Hamzabeyli gümrük kapılarında kaçakçılara geçit vermedi. Son 3 günde bu gümrük kapılarını kullanan araçlar üzerinde şüphe ve risk kriterleri çerçevesinde arama yapıldı. Yapılan aramalarda, Türkiye’ye sokulmak istenen 74 bin 500 lira değerinde bin 412 elektronik sigara ve aparatı, 12 bin 500 lira değerinde 116 içki ve 260 kilo et, 28 bin 250 lira değerinde 3 bin 418 tamir ve boya işlerinde kullanılan havalı el aletleri ile 115 bin lira değerinde olan 8 bin 800 gram ceviz içi ele geçirildi. Kaçakçılıkla ilgili 5’i Bulgaristan, 2’si Türk ve 1’i Kosova uyruklu olmak üzere toplam 8 kişi gözaltına alındı. Soruşturma sürüyor.FK(LK/AAA)(FOTOĞRAFLI)

DHA-Güvenlik - Türkiye-Edirne - Fırat KESKİNKILIÇ

- [756270] - HABERFX Güncelleme : 2013-02-15 14:40:22
YORUM YAZ
Bu Haberle İlgili Yorumlar (Toplam 0)
Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.
Yandex.Metrica