Haber > GÜNDEM > 30 Bin Özel Koruma Memuru Alımı - Koruma Memuru Alımları Ne Zaman 2013- 30 Bin Koruma Memu... !

30 Bin Özel Koruma Memuru Alımı - Koruma Memuru Alımları Ne Zaman 2013- 30 Bin Koruma Memurları Hangi Şartlarla Alınacaklar?

10 Bin Değil 30 Bin Koruma Memuru Alınacak (Yeni Haber) İşte Koruma Memuru Olabilmek İçin Aranan Şartlar... Emniyet"in koruma memuru alımı ile ilgili taslak belirlendi. İşte alım detayları......

30 Bin Özel Koruma Memuru Alımı - Koruma Memuru Alımları Ne Zaman 2013- 30 Bin Koruma Memurları Hangi Şartlarla Alınacaklar?

İlk etapta 10 bin sonra 20 bin koruma memuru alınacak. Yaş sınırı 28 olacak. 6 ay eğitim verilecek. Bin 800 ile 2 bin TL maaşla kadrolu olarak işbaşı yapacak.

Polis teşkilatına ilk etapta 10 bin, daha sonraki aşamalarda ise 20 bin koruma memuru alınacak. Alımlar 3 yılda tamamlanacak.

Koruma hizmetleri, stadyumlar ve üniversitelerin güvenliği silahlı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet edilecek. Koruma memurları bin 800 ile 2 bin TL arasında maaşla işbaşı yapacak.

29 BİN POLİS SUÇLA MÜCADELEYE


Emniyet'e ait tesisler, kamu binaları, hassas bölgeler, kişi ve yakın koruma hizmetlerinde görev yapan 29 bin polis suçla mücadeleye kaydırılacak.

En az lise mezunu olma şartı aranan memur adayları için yaş sınırı 26'dan 28'e çıkarıldı. Özel yetenek sınavında başarılı olan koruma memur adayları polis meslek yüksek okulunda 4 ay eğitim alacak. Sahada ise iki ay uygulamalı eğitim verilecek.

Polise yardımcı unsur olacak koruma memurları sözleşmeli değil kadrolu olacak. Emniyet Hizmetleri Sınıfı'ndan atanacak koruma memurlarından başarılı olanlar polis memurluğuna yükseltilecek. Bu oran yüzde 5'i geçemeyecek. Koruma memurları polisler gibi geniş yetkilere sahip olmayacak.

- [869856] - HABERFX Güncelleme : 2013-06-20 13:19:41
YORUM YAZ
Bu Haberle İlgili Yorumlar (Toplam 26)
BURHAN KARAASLAN (Cevapla)

KPSS 88 SILAHLI GUVENLIK KARTIM VAR BOY 1.83 KILO 88 YAS 24 VE GUNEYDOGUDA K.IRAKTA ASKERLIK YAPTIM TIMDEYDIM COK SUKURKI ADM GIBI BISEY CIKARDINIZ BANA HERSEY UYAR HERSEYI KOYABILIRSINIZ YETENEKTEDE COK SUKUR YAKIN DOVUS UZMANIYIM SIYAH KUSAK 2. DANIM VAR INSALLAH EN KISA ZAMANDA ALIMLAR BASLAR....

nasip kısmet (Cevapla)

sınavda başarılı olanlar alınsın inşallah torpil olmaz adamı olan girecek

özel güvenlik (Cevapla)

evet ya çalışanlar ne olcak 8 yıldır burda calışan ve coğu 35 yaşini geçmiş insanlar var bunlarin aile leri ve evleri var saten kıt kanat geciniyorlar devleten kadro iyleştirme beklerken kapının önünemi koyacaklar

murat (Cevapla)

haber ilk ortaya atıldığı günden bu yana her gün takip ediyorum.en azından bir tarih belirlesinler ne kadar beklediğimizi bilelim. bekçide alıcaz dediler ama ondanda bir ses yok. herkesin hayalleri var sonuçta günah..

Ciddi (Cevapla)

Neden lise mezunları niye alınmasın sade önlisans mezunları yaşamıyor bu ülkede

karahan (Cevapla)

arkdaşlar gereksizce yorum yapmayn yok kppss yok şu yok yaş sınırı yetkililer gerekeni yerinde ve zamanında yapar !!!!!

Taha atila (Cevapla)

Kpss puanı olmadan alınsın ama guvenlik sertifka olsun yas sınırı 19 la baslasın 28 son olsun

sunaymutlu (Cevapla)

bence yaş sınırı farketmez, lisans olmayanlar alınmasın..

Koruma Memuru (Cevapla)

Başka istegin varmı arkadaş kpss falan güvenlik kartı falan diyosun ...Yaş ne olsun

murat sermetci (Cevapla)

kpss ile alınsın güvenlik sertifikası olmayanlar alınmasın en az liselerden alınsın boyu kilosu tutmayan alınmasın

Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.
Yandex.Metrica