Haber > AİLE > Meryem Uzerli Hayatı? Biyografisi Kimdir !

Meryem Uzerli Hayatı? Biyografisi Kimdir

Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Hürrem rolünü canlandırmak için Almanya"dan Türkiye"ye gelen genç oyuncu Meryem Uzerli hayatı biyografisi ve resimleri Tıklayın... Meryem Uzerli hayatı kimdir Muhteşem yüzyıl hürrem sultanı kim oynuyor Meryem Uzerli hayatı kimdir......

Meryem Uzerli Hayatı? Biyografisi Kimdir

Meryem Uzerli Kimdir? (Meryem Uzerli'nin Hayatı)

Meryem Uzerli 12 ağustos 1983 yılında Almanya da doğdu.

Meryem Uzerli (Meriem Sahra Userli), oyunculuk dalında eğitim almış. 173 cm boyunda olan genç oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay"ın yazdığı Timur Savcı"nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının iddialı dizilerinden olan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Kanuni Sultan Süleyman"ı Halit Ergenç oynarken, Hürrem Sultan rolünü canlandıracak.

Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda ingilizce biliyor. Türkçesi çok iyi olmasa bile dizinin hikayesine paralel olarak Hürrem Sultan gibi bir nevi Türkçesini geliştirmiş olacak.

Almanya"da bir çok televizyon filmi ve dizide rol alan Meryem Uzerli binicilik, yüzme ve basketbol sporlarını yapmış.

Nasıl Hürrem Sultan seçildi? (Almanya"dan gelen yetenek)

“Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Hürrem rolünü canlandırmak için Almanya"dan Türkiye"ye gelen genç oyuncu Meryem Uzerli, ilk bölümdeki performansıyla göz doldurdu.

Muhteşem Yüzyıl dizisi için aranan Hürrem Sultan, Almanya'dan geldi! İşte Alman asıllı Hürrem ve ayrıntıları..

'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde Kanuni Sultan Süleyman'ın eşini, Alman asıllı Meryem Uzerli oynayacak. Uzerli, 8 ay süren kast çalışması sonrası seçildi

Halit Ergenç'in 'Kanuni Sultan Süleyman'ı canlandırdığı dizide 'Hürrem Sultan' Türk asıllı Alman oyuncu Meryem Uzerli'nin oynasmasına karar verildi.


TÜM TÜRKİYE'DE ARANDI ALMANYA'DA BULUNDU

'Hürrem Sultan' karakteri için Türkiye genelinde devlet ve şehir tiyatroları, oyunculuk eğitimi veren kurslar, konservatuvar öğrencileri ve atölyelerde yapılan araştırmalarda karaktere uygun olan adaylarla deneme çekimleri yapıldı

ABD, Almanya, Hollanda, İngiltere, Makedonya, Hırvatistan ve Bulgaristan'daki ajanslarla da iletişime geçildi. Akşam gazetesinden Abdullah Malkoç'un haberine göre 8 ay süren çalışma sonucu Meryem Uzerli'de karar kılındı.

Uzerli'nin, oyunculuk gücünün ve fiziksel özelliklerinin yanı sıra Almanca, İngilizce, Türkçe ve Rusça bilmesi, seçimde etkili oldu. İlk kez Türkiye'de bir projede rol alacak olan Meryem Uzerli'nin Hamburg'da yaşadığı öğrenildi.

GEMİ AMBARI İNŞA EDİLDİ

Hazırlık süreci 1.5 yıl süren dizide Hürrem karakteri için; saraya gelişi, cariye hali, padişahın gözdesi ve sultan oluşu olmak üzere dört aşamalı çalışılarak, kostümleri hazırlandı.

Ukraynalı Ortodoks bir papazın kızı olan Aleksandra La Rossa'nın (Hürrem), Kanuni Sultan Süleyman'a hediye edilecek cariyelerin arasında yelkenli bir kadırga ile Topkapı Sarayı'na getirildiği sahne için ayrı bir stüdyoda gemi ambarı inşa edildi.

Drew"un Türkiye şubesi Meryem Uzerli, dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Drew Barrymore"a olan benzerliğiyle de dikkat çekiyor.


- [334454] - HABERFX Güncelleme : 2012-12-18 23:21:37
YORUM YAZ
Bu Haberle İlgili Yorumlar (Toplam 17)
DOĞUKAN MUĞLU: (Cevapla)

Önceki Hürrem daha güzeldi:-)

gamze kılıç (Cevapla)

sen bnm ablam gibisin ve ona benziyorsun

AYŞE NUR ŞEN (Cevapla)

MERYEM UZERLİ ÇOOOOOOOOOOK GÜZELSİN............

ilham agayev (Cevapla)

seni cok seviyorum diziyide senin icin izliyorum

nürgül aktaş (Cevapla)

hürrem sana bayılıyorum

Mahidevran (Cevapla)

Adını neden Meryem koydun

selale aslanova (Cevapla)

meryem uzerliye bayiliyorum

nuray erçeçen (Cevapla)

harikasın ve çokdoğal sakın bozulma güzel kızım seni yakından tanımayı çok isterdim

abdukarimova muhayyo (Cevapla)

seni çok seviyorum çok guzelsin

tuğçe daşdan (Cevapla)

çok güzelsinn

Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.
Yandex.Metrica