Haber > TEKNOLOJİ > Tizen İşletim Sistemi Nedir Türkiye Ne Zaman !

Tizen İşletim Sistemi Nedir Türkiye Ne Zaman

Samsung'un Tizen geliştiricilerine dağıttı Galaxy S3 türevi prototip cihaz Z9005 üzerinde çalışan Tizen sürümü videoya kaydedildi. Detaylar haberimizde....

Tizen İşletim Sistemi Nedir Türkiye Ne Zaman
Nokia ile Intel'in geliştirdiği fakat daha sonra Nokia'nın geliştirmekten vazgeçtiği MeeGo sisteminin küllerinden Samsung ile doğan Tizen'de sona doğru gelindi.

2013'ün sonlarına doğru ya da 2014'ün ilk çeyreğinde tanıtılacak olan Tizen işletim sistemli Samsung cihazlar merakla bekleniyor. Tizen ile ilgili bir yeni video daha geldi.

Daha önce SDN olarak incelediğimiz Galaxy S3'ten türetilen Tizen prototipi Z9005 üzerinde çalışan yeni Tizen sürümünün kullanım videosu yayınlandı.

Samsung'un Android'e dahil ettiği TouchWiz arayüzüyle ciddi benzerlikler bulunduran Tizen sürümü, bazı detaylarla farklılaşıyor.

Bildirim ekranının üzerindeki hızlı erişim butonları TouchWiz ile benzer olsa da, kare formundaki bildirim mesajları dikkat çeken detaylar arasında.

Menüdeki ikonlara baktığımızda MeeGo'daki yuvarlak hatlara sadık kalındığı görülen sistem, daha önceki prototiplerden biraz daha yavaş tepkimelere sahipmiş gibi bir izlenim uyandırıyor.

Çoklu uygulamalar arası geçiş başta olmak üzere pek çok konuda farklılaşan Tizen'in son sürümüne dilerseniz aşağıdaki videodan ulaşalım. İyi seyirler.

(Kaynak:shiftdelete.com.tr) - [1183279] - HABERFX
Samsung'un,Tizen,dağıttı,Galaxy S3,prototip cihaz Z9005
YORUM YAZ
Bu Haberle İlgili Yorumlar (Toplam 0)
Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.
Yandex.Metrica