Türkiye’nin En Genç Kadın Belediye Meclis Üyesi Adayı

30 Mart tarihinde gerçekleştirilecek mahalli idareler seçimlerinde Belediye Meclis Üyeleri aday listelerindeki en genç kadın meclis üyesi ad

Türkiye’nin En Genç Kadın Belediye Meclis Üyesi Adayı

30 Mart tarihinde gerçekleştirilecek mahalli idareler seçimlerinde Belediye Meclis Üyeleri aday listelerindeki en genç kadın meclis üyesi adayı 26 yaşındaki Büşra Dirgen oldu. Konyaaltı Belediye Başkanı ve CHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek’in listesinde yer alan Büşra, aktif siyasete aday olarak adım atmanın heyecanını ve gururunu yaşıyor.

30 Martta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde siyasi partiler Belediye Meclis üyesi listeleri belirlendi. Konyaaltı ilçesinde üç dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten ve dördüncü defa aday olan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in belediye meclis üyesi listesine 13 sıradan 26 yaşındaki avukat Büşra Dirgen’i gösterdi. Türkiye’nin en genç kadın meclis üyesi adayı olan Dirgen aynı zamanda CHP Konyaaltı ilçe eski başkanı ve 30 Mart Yerel seçimlerinde Konyaaltı Belediye Başkan Aday adayı Sefik Dirgen’in kızı.

Konyaaltı’na Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile hizmet edeceğini belirten Dirgen, “Konyaaltına hizmet için yola çıktık. Bu yolda gençler ve kadınlar adına büyük hedeflerin ilk adımını atmış bulunuyoruz. Ben bir siyasetçi kızıyım. Siyasetle aram iyi evimizde sürekli siyaset konuşuluyor. Bende siyasete gençliğim ve enerjimle atıldım. Daha önce ailemin siyasetteki çalışmalarına destek veriyordum ama artık kendimde siyasete atıldım” dedi.

profil
Bu Habere Toplamda 0 Yorum Yapıldı
Türkiye’nin En Genç Kadın Belediye Meclis Üyesi Adayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani İle Görüştü

BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) 69\'ncu Genel Kurulu kapsamında New York\'ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüştü.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan\'ın, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile Birleşmiş Milletler Binası\'nda yaptığı görüşmede ikili ilişkiler ve bölgesel sorunlar konuşuldu.

PAYLAŞ:
Tarih 09 Mart 2014 / 10:20
Yorumlar 0 Yorum Yapıldı
Paylaş
1 Önceki Haber Cnn Türk Canlı İzle 1 Sonraki Haber Planet Türk Canlı İzle
Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.
Yandex.Metrica
Hata Bildirim
Kapat
Aşağıdaki formu kullanarak bize Haberfx hakkındaki görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.